Mimosa - Last minute dovolenka

Mimosa, Grécko, Grécko ostrovy, Korfu, Sidari, 18.9.2017, Polpenzia
Mimosa
LM
Termín:
18.9.2017 – 25.9.2017
Zmeniť termín
Dĺžka:8 dní
Doprava:letecky (Bratislava)
Strava:Polpenzia
Číslo termínu:57760332
600 € 279 € Konečná cena

TENTO TERMÍN JE UŽ VYPREDANÝ.

Ďalší termín vyberte tu

50 mVzdialenosť od mora
  • Klimatizácia
  • Bazén vonkajší
  • WiFi

Popis
Rýchly popis:
Novozrekonštruovaný hotel Mimosa sa nachádza v stredisku Sidari blízko romantického miesta - Canal D `Amour s krásnymi romantickými zálivmi, plážami a piesočnatými skalnými útvarmi. Sidari je živé stredisko s bohatým nočným životom, vzdialené približne 40 kilometrov od hlavného mesta Kerkyra. Ubytovanie je vhodné pre všetky vekové kategórie aj rodiny s deťmi.

Poloha:
hotel má výbornú polohu takmer priamo na pláži, od ktorej ho delí pobrežná komunikácia. Hotel je vzdialený približne 200 m od centra strediska Sidari.

Hotel:
tvoria ho tri poschodové budovy. V hoteli je recepcia, reštaurácia, bar s TV a príjemným posedením, internetový kútik (za poplatok), bar pri bazéne, dva bazény s terasou, kde sú k dispozícii slnečníky a ležadlá zdarma, detský bazén. Vo večerných hodinách sa pravidelne organizujú animačné programy.

Izby:
hotel ponúka dvojlôžkové izby s možnosťou prístelky. V každej izbe je klimatizácia, TV, kúpeľňa so sprchou, WC a sušičom na vlasy, chladnička (za doplatok). Všetky izby majú balkón.

Stravovanie:
polpenzia – raňajky aj večere  formou bufetu.

Pláž:
piesočnatá pláž s pozvoľným vstupom do mora (slnečníky a ležadlá na pláži za poplatok), široká paleta vodných športov.

Doprava:
letecká

V cene je zahrnuté:
10, resp. 11 x ubytovanie s polpenziou , letecká doprava Bratislava - Korfu - Bratislava, služby delegáta partnerskej CK (slovensky alebo česky hovoriaci). Špeciálna cena letenky: 245,- EUR pre dieťa 2-12 rokov na prístelke.

V cene nie je zahrnuté:
Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby nad 5 rokov 180,- EUR, pre osoby 2-5 rokov 115,- EUR, pre osoby do 2 rokov 50,- EUR. Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 EUR/os./deň alebo poistenie PLUS 3,30 EUR/os./deň. Ostatné doplatky: príplatok za 1/1 izbu 280,- EUR/10 nocí, 310,- EUR/11 nocí.

Typ stravy:
polpenzia

Informácie o krajine a stredisku:

Ostrov Korfu, po grécky Kerkyra, s rovnomenným hlavným mestom, je najsevernejší z Iónskych a najzelenší zo všetkých gréckych ostrovov. Tyrkysové more s krištáľovočistou vodou, čarovné pláže, členité pobrežie so stovkami malebných zálivov, vôňa olivových a cypruštekových hájov, to všetko zanechá v návštevníkovi jedinečný zážitok. Milovníci dobrých jedál určite ocenia kulinárske špeciality gréckej kuchyne a pohostinnosť miestnych obyvateľov pri posedení v miestnych tavemách. Aj obdivovatelia historických pamiatok si tu prídu na svoje. Prechádzka hlavným mestom ostrova, Kerkyry, bude pre návštevníkov nezabudnuteľnou spomienkou. Uličky starého centra, noblesné kostoly a benátske domy zachovávajú jeho stredoveký charakter. Najväčšie námestie novej časti mesta, Spianada alebo Esplanade, je považované za najkrajšie v Grécku. Neoklasický zámok Achillion, ktorý dala postaviť cisárovná Sisi, patrí k najzaujímavejším pamiatkam ostrova s množstvom umeleckých diel. Vyhliadkové terasy s palmami, odkiaĺ sa návštevníkom naskytne nádherný výhľad na Kerkyru a zámocký park s impozantnými sochami umierajúceho a víťazného Achilla, sú tými najkrajšími miestami zámku. Kláštor Panagía Vlachéma, neďaleko ktorého sa nachádza známy Myší ostrov (Pontikonisi), patri k najfotografovanejším oblastiam ostrova. Ostrov opakovane priťahuje turistov nielen svojou bohatou históriou ale aj nezabudnuteľnými prírodnými scenériami. Zátoka v tvare srdca - Paleokastritsa, patri k najkrajším kútom ostrova. Turistická oblasť Sidari je vďaka prírodnej atraktivite Canal D’ Amour najvyhľadávanejším miestom ostrova. Ak navštívite Korfu, spoznáte zaujímavé miesta tohto výnimočného gréckeho ostrova s neopakovateľnou dovolenkovou atmosférou.


SIDARI
Letovisko Sidari je oblasť s nádhernými plážami. Zamilované páry bude iste
zaujímať legenda o miestnom Kanále lásky (Canal d´Amour). Sidari je veľmi
živé stredisko s množstvom barov, kaviarní, reštaurácií, hudobných klubov
a taverien, obchodíkov so suvenírmi. Milovníci aktívneho športu si tu môžu
vybrať zo širokej palety vodných športov na pláži. Transfer z letiska trvá približne
1 hod. 10 min.Fakultatívne výlety:
 
Klasický okruh ostrovom
- okružná prehliadka s návštevou najzaujímavejších miest ostrova, ako je hlavné mesto Kerkyra, polostrov Kanoni, zámok Achilion, Paleokastritsa – oblasť známa svojimi prírodnými krásami (morské jaskyne, útesy, plážičky zovreté skalami).

Aqualand
- jeden z najmodernejších a najnovších vodných parkov v Európe s veľkým množstvom vodných atrakcií pre deti aj pre dospelých.

Lodný výlet na ostrov Paxos a Parga
- plavba výletnou loďou pozdĺž južného pobrežia ostrova Korfu na ostrov Paxos spojená s prehliadkou mestečka Gaios a občerstvením v niektorej z miestnych taverien. V popoludňajších hodinách plavba na ostrov Parga.

Grécky večer
- tradičný grécky večer s bohatým programom, ktorý zahrňa ukážku gréckych a korfských ľudových krojov a tancov sprevádzaných živou gréckou hudbou. Počas programu je podávaná večera, po celý večer je neobmedzená konzumácia vína a džúsu.

Výlet do mesta Korfu
- výlet do hlavného mesta Korfu spojený s prehliadkou najkrajších pamiatok mesta (Námestie Spianada, Nová pevnosť, archeologické múzeum, Kostol sv. Spyridiona, Palác sv. Michala a Juraja, byzantské múzeum).

Albánsko
- plavba z Korfu do prístavu Saranda v Albánsku. Polhodinová prehliadka mesta Saranda so sprievodcom, po prehliadke individuálny program. Možnosť návštevy archeologického miesta Butrinti s antickými pamiatkami alebo výlet k jazeru Modré oko a prameňom rieky Bystritsa v rámci fakultatívnych výletov.

Poznámka

V cene je zahrnuté : ubytovanie s príslušnými službami, letecká doprava BTS - Kerkyra – BTS, služby delegáta.

Povinné príplatky: servisné poplatky pre osoby nad 5 rokov 180 €, pre osoby 2-5 r. 115 €, pre osoby do 2 rokov 50 €.

Odporúčaný doplatok: komplexné cestovné poistenie KOMFORT 2,70 €/os./deň, alebo poistenie PLUS 3,30 €/os./deň.Termín je vypredaný, objednávkový formulár nie je dostupný.

Umiestnenie ubytovacieho zariadenia na mape má len informatívny charakter a je poskytované bez záruky.

Nahrávám...
CK